Z czego powinna być zrobiona smycz dla małego psa?

Każda smycz, którą bierzemy pod uwagę przy zakupie powinna być na pewno solidna. Do tego powinna być odporna na zerwanie nawet przy niezmiernie silnym szarpnięciu oraz powinna leżeć dobrze w dłoni.


Wysoka jakość materiału

Otóż, smycz dla małego psa https://www.dogcessories.pl/idealeash powinna być wykonana z takiego materiału, który jest dostosowany do tego, gdzie smyczy chcemy używać. Krótkie spacery po osiedlu czy też nawet przechadzka w parku raczej nie wymagają smyczy dla małego psa o specjalnych właściwościach. Jednak gdy już wybieramy się z psem na dłuższą wyprawę w dziki teren, rozważyć powinniśmy smycz dla małego psa stworzoną do zadań specjalnych. Dużą popularnością cieszą się taśmy nylonowe. Są niedrogie, a na dodatek lekkie oraz dosyć trwałe. Są oczywiście zaopatrzone w bardzo wygodną rączkę do trzymania.


Pamiętajmy jednak, że minusem sprzętu nylonowego jest duża stosunkowo podatność na zabrudzenia oraz musimy się liczyć z ryzykiem otarć dłoni w momencie szarpnięcia silnego. Takie smycze nasiąkają bardzo szybko wodą oraz z czasem się mechacą.