Ubezpieczenie na wyjazd - które będzie skuteczne?

Ubezpieczenie na wyjazd - które będzie skuteczne?

Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd za granicę https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/wyjazdy-zagraniczne– co musimy o nim wiedzieć?

Jeśli okaże się, że zachorujemy podczas pobytu tymczasowego w innym państwie należącym do Unii Europejskiej – podczas podróży służbowej, na wakacjach czy też na studiach – jako obywatel Unii Europejskiej mamy prawo do leczenia.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego i dodatkowe ubezpieczenie

Wiemy już, że mamy prawo jako obywatel Unii Europejskiej do darmowego leczenia. Chodzi jednak o leczenie, które nie może zostać odłożone do czasu naszego powrotu do domu. Mamy w zasadzie takie samo prawo do zdrowotnej opieki jak ubezpieczona osoba w kraju, w którym przebywamy. Podczas swoich wyjazdów zagranicznych musimy mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta jest dowodem na to, że jesteśmy ubezpieczeni w jednym z krajów Unii Europejskiej.

Jeśli takiej karty nie posiadam, to powinniśmy wykupić ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd. Takie ubezpieczenie możemy wykupić w sieci, jak i także w punktach stacjonarnych. Ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd powinno być obowiązkowe. Nikt nie chce być w sytuacji, w której odmawia nam się leczenia czy też wystawia się rachunek na kilka tysięcy euro. Taka sytuacja tylko może pogorszyć jeszcze stan naszego zdrowia. Tego także byśmy nie chcieli.

Przed wyjazdem zadbajmy o ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd i nie będziemy mieli żadnych kłopotów. Będziemy mogli się czuć bezpiecznie i komfortowo. Będziemy się czuć pewnie niczym u siebie w kraju. Podczas wakacyjnego wypoczynku jest to niezmiernie ważne.