Nawóz do iglaków, a inauguracja koszenia trawników

Nawóz do iglaków, a inauguracja koszenia trawników

Wysiew nasion planujemy na bezwietrzny dzień. Rozsiewamy je ręcznie lub za pomocą dowolnego pojemnika z otworami w dnie.


Nawóz do iglaków, a susza

Gdy teren jest spory, dzielimy go na kwatery i każdą obsiewamy krzyżowo, czyli wzdłuż i wszerz. Na koniec nasiona albo lekko zagrabiamy, albo dociskamy łatą do gleby. Przez pierwsze tygodnie, aż do zakiełkowania, nasion nie podlewamy-jedynie delikatnie zraszamy w razie przedłużającej się suszy w nakierowaniu na nawóz do iglaków https://gardenstart.pl/pol_m_Nawozy_Do-iglakow-134.html.


Utrzymywanie trawnika i jego pielęgnacja wiążą się z systematycznym koszeniem. Częste sprzyja gęstnieniu trawy, nie dając szans chwastom. Za każdym razem trawnik skracamy o najwyżej 2 cm, pozostawiając od 2 do 4 cm nad ziemią. Zatem sześciocentymetrowy trawnik oznacza ostateczną inaugurację koszenia. Pokos zbieramy z trawnika i przeznaczamy na kompost. Ostatni raz kosiarkę wyciągamy w listopadzie. Przed zimą trawnik oczyszczamy z opadłych liści. Wczesną wiosną mocnymi sprężynującymi grabiami wyczesujemy obumarłe źdźbła traw. Warto jest zatem postawić na nawóz do iglaków.


W długich okresach suszy trawnik trzeba dodatkowo nawadniać. Optymalne rozwiązanie zapewnia wieczorne lub poranne jednorazowe zraszanie murawy przez około pół godziny. Podlewanie konewką nie przynosi żadnego efektu. Żadnych roślin, w tym również trawy, nie podlewamy w ciągu dnia, przy najwyższym stopniu parowania wody. W sezonie trawę możemy zasilić gotowymi nawozami trzykrotnie: na przełomie marca i kwietnia, na przełomie czerwca i lipca oraz w październiku. Trzy- lub dwukrotne nawożenie zastępuje droższy nawóz o długotrwałym działaniu stosowany jednorazowo na wiosnę, gdzie stosuje się także nawóz do iglaków.


Przy starannie założonym i właściwie pielęgnowanym trawniku problem odchwaszczania właściwie nie istnieje. Jeżeli mimo wszystko pojawią się chwasty trwałe, takie jak mniszek lekarski, usuwamy je ręcznie, za pomocą specjalnego chwytaka lub wąskiej łopatki.