Czy wszywki alkoholowe wykonywane są w publicznych placówkach zdrowia?

Czy wszywki alkoholowe wykonywane są w publicznych placówkach zdrowia?

Ostatnio bardzo głośno zrobiło się o wszywkach alkoholowych. Czy jednak tego typu zabiegi wykonywane są w publicznych placówkach zdrowia? Sprawdzamy!

 

Wszywki alkoholowa – z czym mamy do czynienia?

 

Na początek warto ustalić, z czym dokładnie mamy do czynienia. Co skrywa się pod pojęciem wszywki alkoholowej? Najprościej mówiąc wszywki alkoholowe warszawa https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/ to drobne zabiegi chirurgiczne, które wykonuje lekarz w znieczuleniu miejscowym. Wszystko po to, by pacjent nie czuł bólu i był przytomny w czasie zabiegu. Sama wszywka wykonywana jest po to, by doprowadzić do awersji alkoholowej i sprawić, by osoba, która nadużywa alkoholu, się opamiętała. W tym celu lekarz umieszcza w ciele danej osoby lek esperal, który powoduje zahamowanie produkcji enzymy odpowiedzialnego za rozkładanie i trawienie alkoholu. W chwili, gdy dana osoba spożyje alkohol, pojawią się nieprzyjemne dolegliwości, które mogą utrzymać się nawet do dziesięciu godzin.

 

Wszywki alkoholowe – czy wykonywane są w publicznych placówkach zdrowia? 

 

Bazując na pierwszej części artykułu, można dojść do wniosku, że skoro mamy do czynienia z zabiegiem chirurgicznym, to wszywki alkoholowe na pewno są wykonywane w publicznych placówkach zdrowia. Jednak praktyka pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Tego typu terapie nie są zalecane przez publiczne placówki zdrowia, więc znalezienie takiej, która wykona wszywkę, może graniczyć z cudem. Całe szczęście na publicznych placówkach zdrowia oferta się nie kończy. Na rynku działają też inne gabinety, które z sukcesami działają na rynku i chętnie podejmą się wykonania wszywki.